„Bezpieczne ferie” w bibliotekach Gminy Białogard
data: 2019-02-18    autor: Administrator

W ramach „Bezpiecznych ferii” strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rogowie przeprowadzili  spotkanie edukacyjne  w  miejscowej filii bibliotecznej. Prowadzący zajęcia pokazali poprzez prezentację zasady bezpiecznego zachowania podczas ferii zimowych. Uczestnicy poznali jak postępować podczas wybuchu pożaru, numery telefonów alarmowych oraz z jakiego korzystać lodowiska. Czytelnicy aktywnie brali udział w ćwiczeniach z udzielania pierwszej pomocy i układania poszkodowanej osoby w pozycji bezpiecznej. Chętne dzieci mogły również przymierzyć strój strażaka co bardzo spodobało się najmłodszym uczestnikom.

Filia biblioteczna w Pomianowie przy współpracy ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Pomianowie i sołtysem Pomianowa także zorganizowała spotkanie „Bezpieczne ferie”. Strażacy z OSP w Pomianowie rozmawiali z dziećmi min. o bezpieczeństwie na drodze, zachowaniu w kontakcie z „obcym”, „czad cichy zabójca”, jak dzwonić na numer alarmowy, jak zachować się podczas pożaru. Dzieci ochoczo brały udział w spotkaniu, aktywnie wykazały się zdobytą wiedzą. Na zakończenie podarowały strażakom piękną pracę, która stanie się ozdobą remizy w Pomianowie. Strażacy odwdzięczyli się słodkościa

W filii bibliotecznej w Podwilczu dzieci oglądały film i prezentacje na temat bezpieczeństwa podczas  ferii zimowych i nie tylko. Uczastnicy spotkania bardzo chętnie grali w grę planszową „Bezpieczna droga”.

Serdeczne podziękowania dla strażaków oraz bibliotekarek za przeprowadzone i zorganizowane zajęcia.

Ewa Juszczyk-Lachs

Noc Horrorów
data: 2019-02-12    autor: Administrator

„Mistrzyni Smaku i Znawca Smaku”
data: 2019-02-12    autor: Administrator

Tak zatytułowaliśmy spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka, które odbyło się 30 stycznia 2019 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Stanominie. Przy słodkim poczęstunku dziadkowie obejrzeli program artystyczny w wykonaniu wnucząt. Miła atmosfera, humor i uśmiech to zaleta takich spotkań.

Dziękujemy wykonawcom za piękny występ, a darczyńcom za słodkości, które pojawiły się na stole.

Zapraszamy do naszej galerii.

Ela Kussowska

Ferie w bibliotekach
data: 2019-01-23    autor: Administrator

Ferie w bibliotekach Gminy Białogard

Biblioteka w Stanominie: Dzień Babci i Dziadka”, „Bezpieczne ferie”, Profilaktyka uzależnień, zajęcia plastyczne - „Zróbmy sobie książkę”, „Kartki Walentynkowe”, konkursy i gry planszowe.

Filia w Podwilczu: „Dzień Babci i Dziadka”, „Bezpieczne ferie”, zajęcia „Poznajemy dwa bieguny”, warsztaty plastyczne „Zimna porcelana”, „Zima”, „Walentynkowe kartki”, „Serduszka – przytulanki”, zabawy i gry planszowe.

Filia w Pomianowie: „Dzień Babci i Dziadka”, „Bezpieczne Ferie”, Profilaktyka uzależnień, „Kącik Małego Kucharza”, zajęcia plastyczne - „Upominki dla Dziadków”, „Moja Walentynka”, zabawy i gry planszowe.

Filia w Rogowie: „Dzień Babci i Dziadka”, „Bezpieczne ferie”, „Jak możemy pomóc zwierzętom w czasie zimy”, zajęcia plastyczne - „Moja Babcia, mój Dziadek”, „Nasze ptaki w karmniku”.

Zachęcamy do konkursu plastycznego „Okładka mojej ulubionej książki” dla klas I-IV uczniów szkoły podstawowej

we wszystkich bibliotekach.

Konkurs Plastyczny
data: 2019-01-16    autor: Administrator    tagi: Konkurs plastyczny

Okładka mojej ulubionej książki

Wójt Gminy Białogard i Gminna Biblioteka Publiczna w Stanominie

zaprasza uczniów klas I-IV Szkoły Podstawowej

z terenu Gminy Białogard do konkursu plastycznego „Okładka mojej ulubionej książki”.

Termin składania prac konkursowych: 31.03.2019r.

Regulamin konkursu dostępny na stronie internetowej Biblioteki i Urzędu Gminy w Białogardzie.

Życzenia Świateczne 2018
data: 2018-12-19    autor: Administrator

Warsztaty Bożonarodzeniowe
data: 2018-11-14    autor: Administrator

Zaproszenie na warsztaty

Biblioteki na terenie Gminy Białogard zapraszają na

Warsztaty Bożonarodzeniowe:

–  Biblioteka w Stanominie – 4,11,18.12.2018r. od godziny 16.00,

–  Filia biblioteczna w Podwilczu – 28,29,30.11.2018r., 3.12.2018r. od godziny 16.00,

–  Filia biblioteczna w Pomianowie – 4,10,11.12.2018r. od godziny 16.00,

–  Filia biblioteczna w Rogowie – 7,14,21.12.2018r. od godziny 16.00.

"Dla niepodległej"
data: 2018-10-31    autor: Administrator

"Dla niepodległej"

„Dla Niepodległej”

31 października br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Stanominie uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Stanominie oraz gimnazjaliści wraz z opiekunami obejrzeli pełnometrażowy film dokumentalny w reżyserii Rafaela Lewandowskiego pt. „Z dala od orkiestry”.  Bohaterem filmu jest:

Zygmunt  Lubicz-Zaleski (1882-1967)

polski historyk literatury, krytyk, tłumacz, poeta i publicysta.

Jak wielu innych działaczy niepodległościowych zmuszonych do emigracji z powodów politycznych, Zygmunt Zaleski był aktywny „z dala od orkiestry”. Mimo tego miał istotny wkład w budowę silnej i niezależnej Polski poprzez kulturę.

Dziękujemy wszystkim za wspólne oglądanie.

Elżbieta Kussowska

"Z dala od orkiestry"
data: 2018-10-26    autor: Administrator

„100 lecie Niepodległości”

Biblioteka w Stanominie zaprasza

31.10.2018 o godz:.1000

na projekcję filmu pt.

Film opowiada historię Zygmunta Lubicz Zaleskiego (1882-1967r.) – poety, pisarza,   tłumacza, krytyka literatury, sztuki, muzyki, doktora filozofii i literata.

Nowe książki w Bibliotekach Gminy Białogard z dotacji z Biblioteki Narodowej
data: 2018-10-19    autor: Administrator    tagi: Zakup książek

Gminna Biblioteka Publiczna w Stanominie zakupiła nowości książkowe do wszystkich bibliotek na kwotę 4730 zł. Zakup zrealizowano ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Kwota ta w całości została przeznaczona na zakup nowości książkowych zarówno dla najmłodszych, młodzieży jak i starszych czytelników naszych bibliotek.

Zapraszamy do odwiedzania naszych placówek na terenie Gminy Białogard.

Ewa Juszczyk-Lachs